ի սրտե շնորհավորում եմ Մայրության ու գեղեցկության տոնի առթիվ:
Ձեզնից են սկսվում սերն ու նվիրումն առ հայրենիք, որոնք երբեք չեն վերջանում, ինչպես ձեր մայրական զգացմունքները: Կյանք պարգեւելու վեհ առաքելությունից հետո դուք շարունակական կարեւոր դեր ունեք մարդու, հասարակության ու պետության կյանքում: Ձեր սերմանած բարությունն ու ջերմությունն անդավաճան ուղեկից են միջանձնային ու նաեւ միջպետական շփումներում: Որպես ընտանիքի հիմնասյուն, որպես մարդկային լավագույն որակների ամբողջություն՝ ձեր իմաստնությամբ ու սիրով գեղեցկացնում եք աշխարհը եւ հուշում, թե ինչպես կարելի է կառուցել մարդկանց ու երկրների փոխհարաբերությունները:
Երախտագիտության զգացումով ցանկանում եմ առանձին շնորհավորել զինվորների մայրերին, ում ծնած ու դաստիարակած զավակների շնորհիվ է մեր սահմանը հուսալիորեն պաշտպանված, իսկ արժանապատիվ խաղաղությունը` երաշխավորված:
Շնորհավորանքների հետ մեկտեղ խորին հարգանքս եմ հայտնում բազմազավակ մայրերին, ովքեր իրենց յուրահատուկ մասնակցությամբ են ձեւավորում երկրի ժողովրդագրական պատկերը:
Մաղթում եմ բոլորիդ առողջություն, երջանկություն ու բարեկեցություն»,-նշված է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ուղերձում:

I cordially congratulate you on the occasion of Maternity and Beauty Day.
The love and devotion towards Motherland start from you which never end, as your motherly feelings. After the sublime of mission awarding life you have continuous important role in the human, public and state life. Your sowed kindness and warmth serve as a faithful guide in the inter-personal and also inter-state contacts. As a pillar of family, as a completeness of best human qualities with your wisdom and love you beautify the world and prompt us how to build the relationship between people and countries.
With the feeling of gratitude I would like to separately congratulate the soldiers’ mothers, due to their sons our border is reliably defended, and the dignified peace is guaranteed.
I express my deepest respect to the mothers with many children with congratulations, who with their special participation shape the demographic picture of the country.
I wish all of you health, happiness and welfare,” the address of the RA National Assembly President reads.